DogađanjaObavijesti

Završna konferencija Erasmus + projekta Priručnik za neodlučne, posrnule i loše čitatelje

U četvrtak 28. lipnja 2018. u našoj školi održana je Završna konferencija Erasmus + projekta Priručnik za neodlučne, posrnule i loše čitatelje. Nakon pozdravne riječi ravnateljice Željke Frković, program Erasmus + u Hrvatskoj predstavila je Ivana Puljiz, voditeljica Odjela za opće obrazovanje iz Agencije za mobilnost i programe EU. Voditeljica Projekta, profesorica Jelena Crnek održala je predavanje Tko su neodlučni, posrnuli i loši čitatelji. Rad s neodlučnim, posrnulim i lošim čitateljima kroz praške radionice uz rezultate pilotiranja projektnih metodologija u Hrvatskoj predstavila je prof.savjetnica Cvjetanka Božanić. Predavanje o važnosti čitanja u STEM doba održao je dr.sc. Predrag Pale, a o stručnom usavršavanju učitelja i nastavnika govorile su Martina Šturm i Mirela Barbaroša-Šikić iz Agencije za odgoj i obrazovanje. Ivana Batarelo Kokić s Filozofskog fakulteta u Splitu prenijela je iskustva proistekla iz rezultata Erasmus + projekta Boys reading i COMMIX u svom predavanju Kako zadovoljiti potrebe učenika koji nerado čitaju. Okrugli stol koji su činili gosti Kristian Novak, Zoltan Novak, Ivana Batarelo Kokić, Saša Ceci i Lovro Škopljanac uz moderatoricu prof.savjetnicu Neli Mindoljević raspravljao je na temu Prijenos znanstvenih spoznaja u obrazovnu praksu i konkretnih nastavnih problema u znanost. U drugom dijelu konferencije održane su radionice koje su vodile profesorice Marija Ljubenkov, Vesna Krželj Velić, Iva Polić, Magdalena Mrčela i profesor Boris Škifić iz 2.gimnazije Split. Konferencija je završila završnom riječi voditeljice Projekta prof.Jelene Crnek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *