Obavijesti

9. Parlament mladih sa sliva rijeke Save

U okviru organiziranja 9. Parlamenta mladih sa sliva rijeke Save, Međunarodna komisija za sliv rijeke Save (Savska komisija) raspisala je za učenike srednjih škola i mlade u dobi od 19 do 25 godina natječaj na temu „Zaštitimo našu kulturnu baštinu“. Tema se odnosi na zaštitu kulturne baštine od sve češćih i intenzivnijih poplava koje se događaju kao posljedica klimatskih promjena. Tim naše škole „Ceneri“ uvršten je među 8 najboljih radova. Ovim smo rezultatom dobili prigodu za sudjelovanje na Parlamentu mladih koji će se održati 8. listopada 2021. online. Kao temu smo odabrali velike poplave u regiji koje su se dogodile u svibnju 2014. godine. Od neprocjenjive pomoći nam je bio intervju s ravnateljicom Zavičajnog muzeja Stjepan Gruber, mr.sc. Janjom Juzbašić koja je opisala kako se Županja borila s  poplavom neslućenih razmjera, pri čemu je osim ljudskih života i imovine trebalo spasiti i kulturno blago grada.